fbpx
Lajme

Maska e ministres belge të Shëndetësisë bën xhiro në rrjetet sociale (FOTO)

Ministrja Shëndetësisë në Belgjik, Maggie De Block, në seancën plenare mbante një maskë e cila ka tërhequr vëmendjen edhe në rrjetet sociale, dhe prej publikimit ka bërë xhiron e tyre. Nga fotot që qarkullojnë shihet se si ministrja në maskë që mban ka stampuar fytyrën e saj dhe shkruante se të hyrat e kësaj maske do t’i jap për bamirësi.

Ndërkohë mbajtja e maskave në Belgjikë është bërë e detyrueshme në ambientet e mbyllura, përfshirë markete, kinematë dhe muzetë. Ndërkohë një ditë më parë në Belgjikë, që nga marsi nuk është raportuar asnjë viktimë nga koronavirusi.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button