Lajme

Mbetje kockore në pyllin e Vlorës, reagon policia: Nuk janë të natyrës njerëzore

Policia ka dalë me një njoftim zyrtar lidhur me mbetjet kockore të gjetura në pyllin e Sodës në Vlorë, ku u pretendua se eshtrat ishin të një njeriu.

Në njoftimin zyrtar policia sqaron se mbetjet kockore të gjetura nuk i përkasin natyrës njerëzore dhe se do të dërgohen në insitutin e Mjekësisë Ligjore për ekzaminime të mëtejshme.

Vlorë/Informacion paraprak Në lidhje me një lajm të publikuar në media, për disa eshtra njeriu të gjetura në pyllin e Sodës, ju bëjmë me dije se: Menjëherë pas marrjes së njoftimit, në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor. Paraprakisht nga veprimet e para, dyshohet se mbetjet kockore nuk janë të natyrës njerëzore. Mbetjet kockore do të dërgohen në Institutin e Mjekësisë Ligjore, për ekzaminime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close