LajmeTurizëm

“Mbytet” anija kineze në plazhin e Dhërmiut, për qëllim atraksioni turistik (Video)

Një anije e prodhimit kinez është mbytur në plazhin e Dhërmiut, për tu kthyer në atraksion turistik, për zhytësit dhe eksploruesit e botës nënujore. Emri i anijes që u mbyt sot është ‘Polumbarja Kineze’ ndërsa në qytetin e Vlorës ka ardhur në vitin 1974 si pjesë e marinës. Top Channel mëson se përveç kësaj anije, do të mbyten edhe dy të tjera që po ashtu do të kthehen në destinacione për tu vizituar nga eksplorues të ndryshëm.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close