Lajme

Mjekët italianë festojnë, ja pse (Video)

Mediet në Itali e kanë quajtur mrekulli. Spitali i Niguardia-s, një zonë pranë Milanos, ka mbyllur një nga pesë sallat e kujdesit intensiv për shkak të zvogëlimit të numrit të pacientëve me koronavirus, transmeton lajmi.net. 27 shtretër që deri para pak ditësh ishin plot me pacientë të infektuar me COVID-19, tani janë boshatisur.

Stafi mjekësor për rreth 50 ditë ka luftuar ditë-natë me vdekjen dhe me një fluks të madh pacientësh. Gëzimin mjekët dhe infermierët e kanë shprehur në një video në Facebook.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close