Lajme

Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë

Ashtu siç ishte parashikuar, moti i keq ka përfshirë vendin gjatë kësaj të premteje dhe pritet të vijojë edhe nesër. Nisur nga rrethanat e krijuara është vendosur pezullimi i lundrimit detar në Vlorë duke bërë që të tragetet e linjës me Brindisin të pezullojnë lundrimin. Po ashtu është pezulluar lundrimi edhe për mjetet e peshkimit si edhe ato lundruese më të vogla. Mësohet se forca e detit në gjirin e Vlorës është 5-6 ballë dhe 7 ballë në det të hapur. VloraNews

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close