Lajme

Moti për sot, reshje shiu dhe temperatura relativisht të ulëta

Dita e diel do të ketë mot me altrenime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës në orët e mesditës dhe pasdite do të pasohen nga reshje shiu me inensitet të ulët të karakterit lokal.

Era nga verilindja-juglindja me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila ditën e shtunë fiton shpejtësi deri në 12m/sek.
Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore       3/11°C
Zona e ulët         4/15°C
Zona bregdetare 8/15°C

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close