Lajme

Nga Fifi te Zerka, këngëtarët që kënduan në Vlorë në pritje të 2020

Vlora kremton me spektakël fishekzjarresh dhe një koncert festiv natën e nderrimit të viteve. Në lungomare pranë Sheshit spektakli ka startuar prej orës 23:30 minuta për të kulmuar me spektaklin e fishekzjareeve në orën 00-00.

Me numërimin mbas të kryetarit të bashkisë Dritan Leli dhe fishekzjarret Vlora ka uruar Gëzuar vitin e ri 2020. Përshëndetja e parë pas kryetarit të bashkisë ka qënë ajo e kryetarit të Unionit të Gazetarëve të Vlorës dhe gazetarit të News24 dhe Balkanweb, Enrik Mehmeti.

Gjithcka ka vijuar më pas me koncertin festiv të Vitit të Ri ndjekur nga 2 këngëtarët Fifi dhe Zerka. Si kombinim shumë i vecantë këtë vit ishin dhe parodistët e rinj të qytetit duke u ndjekur nga një numer i madh qytetarësh në shesh.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close