Lajme

Ngatërroi ujin me rakinë, nëna e gjeti 2 vjeçarin të vdekur në dysheme, zbardhet dëshmia e mjekëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Sul të rrethit të Devollit. Një 2-vjeçar ka humbur jetën pasi në vend të ujit gabimisht kishte konsumuar raki.

Sipas mjekëve të spitalit të qytetit të Bilishtit, rakia i ka bllokuar rrugët e frymëmarrjes dhe si pasojë ka humbur jetën. Nëna e ka gjeturtë voglin të shtrirë në dysheme dhe menjëherë më pas e kanë çuar në spital por fatkeqësisht fëmija ka ndërruar jetë në banesë. 2 vjeçari kishte marrë bidonin gjysmë litër, duke menduar se ka qenë me ujë, por në fakt ka rezultuar se ishte raki.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close