Lajme

“O mortja, mortja, nuk e mundi dot Ramën me 10 parti , do e mundi një Bashë”, demokratët e Fierit të ashpër: Basha të shporret, nuk e duam

Takimi i Bashës i njoftuar në orën 11:00, ende nuk ka nisur , ndërsa para teatrit të Bylisit në Fier kjanë mbledhur një grup personash të cilët e presin kreun e PD me pankarta dhe mre thirrje që të largohet nga drejtimi i partisë.

Ata kanë thënë se për ta Basha nuk ishte më kryetar dhe se madje duhet të dorëzonte edhe mandatin sepse sipas tyre janë shitur zgjedhjet. Njëri prej tyre ka zgjedhur të grisë edhe kartën e anëtarësisë.

Një prej demokratëve kundër Bashës: Neve na ka ardhur një mesazh këtu . Mesazhi thotë një bashkëbisedim por ai nuk është më kryetar i PD, duhet të lërë dhe mandatin e deputetit se shiti edhe zgjedhjet.
Ai nuk fiton dot me 10 parti në koalicion jo më ta mundi një Bashë, o mortja mortja.

Tjetër demokrat: Mua me shkop gome nuk më kanë rrahur grekët por ja që më goditën në protestën Jam i 45 mijëti që i them bBashës të shporret se nuk e duam këtu. Ja ku është karta e anëtarësisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close