Lajme

Pajiste subjektet tregtare me certifikata dezinfektimi false, arrestohet 58-vjeçari në Berat

Policia e Beratit ka finalizuar operacionin e koduar “Certifikata”, duke arrestuar një 58-vjeçar. Sipas uniformave blu, i arrestuari E. D. pajiste subjektet tregtare me certifikata dezinfektimi të falsifikuara.

Njoftimi i policisë: Në vijim të punës për goditjen e paligjshmërisë në fushën e falsifikimit të dokumenteve dhe përfitimit monetar nga kjo veprimtari, Sektori për Hetimin e K rimit Ekonomik në DVP Berat, pas një hetimi tremujor, finalizoi operacionin “Certifikata”, si rezultat i të cilit u bë arrestimi i shtetasit:

E. D. 58 vjeç, banues në Berat. Nga veprimet hetimore ka rezultuar se shtetasi E. D., me detyrë administrator i një subjekti që kryen dezinfektime, ka pajisur subjekte të ndryshme tregtare, me certifikata dezinfektimi të falsifikuara, kundrejt përfitimeve monetare. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat p enale “Falsifikim i dokumenteve” dhe “Korrupsion pasiv në sektorin privat”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: