Lajme

Pakistan/ 21 të vdekur, mes tyre 10 fëmijë! 6 të ngrirë brenda makinave

Të paktën 21 persona kanë v dekur pasi bora e madhe i ka bllokuar në automjetet e tyre në veri të Pakistanit. Rreth 1,000 automjete u bllokuan pasi turistët e mundshëm thuhet se nxituan për të parë reshjet e dëborës dimërore në qytetin Murree në majë të kodrës.

Një polic, gruaja e tij dhe gjashtë fëmijët e tyre, si dhe një familje tjetër me pesë anëtarë, janë midis të v dekurve, sipas shërbimeve lokale të urgjencës Rescue 1122. Ushtria thotë se ka shpëtuar më shumë se 300 njerëz të bllokuar nga bora.

Një zëdhënës i ushtrisë shtoi se qindra makina kishin filluar gjithashtu të pastrojnë rrugët që të çojnë në Murre. Në mesin e atyre që humbën jetën ishin 10 fëmijë, sipas shërbimeve të urgjencës. Policia tha se të paktën gjashtë ishin ngrirë për v dekje në makinat e tyre.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: