fbpx
Lajme

Pas 8 javësh në terapi intensive, i riu fiton betejën me covid

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka ndarë lajmin e mirë që një i ri ja ka dalë të fitojë betejën me COVID-19 pas 8 javës në terapi intensive “Pas 8 javësh në terapi intensive në spitalin COVID2, në gjendje shumë të vështirë, Indriti ia ka dalë ta mundë COVID-19, falë punës së palodhur të stafit mjekësor dhe kthehet  i shëruar në shtëpi”, shprehet Manastirliu.

Ministrja apelon që qytetarët të mos ulin vigjilencën, të ruajnë distancën fizike si dhe  të mbajnë maska . “Mbroni veten dhe njerëzit që ju rrethojnë. Të kontribuojmë të gjithë për të frenuar përhapjen e virusit të rrezikshëm COVID-19”, apelon Manastirliu.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button