Lajme

Pas Francës tronditet edhe Gjermania/ Makina shtyp 4 persona, midis tyre një fëmijë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Gjermani, ku si pasojë e një aksidenti ka humbur jetën një fëmijë dhe kanë mbetur të plagosur tre persona. Mediat e huaja shkruajnë se një makinë u fut në një rrugë këmbësorësh dhe u përplas me ta. Ngjarja e rëndë ndodhi në qytetin Keben, Nordrhein-Westfalen. Sipas policisë lokale në Sygkerimena, shoferi i automjetit dyshohet se u arratis nga korsi biçikletash, ndërsa arsyet nuk janë bërë ende të ditura. Të plagosurit u morën nga vendi i ngjarjes nga një helikopter shpëtimi.

Ndërkohë, një zëdhënës i policisë së Viersen hodhi dyshime që shoferi qëllimisht u fut në rrugën e këmbësorëve dhe e lëshoi makinën drejt tyre, duke dalë dhe më pas duke u arratisur vetë nga vendi ku ndodhi aksidenti. Kjo ngjarje vjen në një moment delikat për të gjithë Europën, ku vetëm në Francë gjatë ditës së djeshme u shënuan 3 ngjarje të rënda, që e kanë zanafillën te përplasjet fetare mes Lindjes dhe Perëndimit, dhe deklaratave provokative të politikanëve të ndryshëm.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: