Lajme

Për Teatrin, profesor Tupja: Të majtë e të djathtë duhet të jenë këtu, por jo për të instrumentalizuar protestën

Protestës në mbrojtje të Teatrit Kombëtar këtë të enjte, i është bashkuiar dhe professor Edmond Tupja, i cili u ka sugjeruar qytetarëve pjesëmarrës që të mos  instrumentalizohen nga politika dhe t’i bashkohen protestës përtej të majtës dhe të djathtës.

“I them të majtë dhe të djathtë mos të vijë këtu për të na instrumentalizuar, sepse artisti i vërtetë dhe njeriu me kulturë nuk instrumentalizohet, por të vijë këtu për t’i thënë qeverisë, kryeministrit dhe botës mbarë që qëndresa jonë është gjithëpërfshirëse. Prandaj i ftoj të gjithë dhe të gjitha që të vijnë këtu” , – tha Tupja.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close