Lajme

Përmbyset kamioni te Mali i Robit, bllokohet trafiku

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme te Mali i Robit, në Kavajë. Mësohet se një trajleri i ka plasur goma dhe është përmbysur në rrugë. Si pasojë është bllokuar lëvizja e automjeteve për rreth 1 orë, duke shkaktuar kaos në trafik.  Në vendngjarje ka mbëritur Policia dhe po punon për zbradhjen e ngjarjes.

Njoftimi i policisë: Në aksin rrugor Kavajë-Durrës, në dalje të Kavajës, është batuar një trajler, pa shkaktuar probleme në njerëz, por vetëm me dëme materiale dhe për pasojë është bllokuar lëvizja e automjeteve. Nisur nga fakti se trajleri është i tonazhit të rëndë dhe për ta lëvizur nga rruga duhet kohë, pasi po shkon në vendngjarje një mjet i tonazhit të rëndë, Policia e Shtetit iu bën thirrje të gjithë drejtuesve të automjeteve që duan të qarkullojnë në drejtim të Tiranës, të përdorin rrugën Rrogozhinë –Elbasan-Tiranë ose rrugë dytësore alternative. Shërbimet e Policisë janë në detyrë dhe po punojnë intensivisht për zhbllokimin e rrugës dhe për të orientuar drejtuesit e automjeteve për të qarkulluar në rrugë alternative dytësore ose në rrugën Rrogozhinë-Elbasan-Tiranë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: