Lajme

Plagosen 6 persona nga aksidenti mes dy makinave, mes tyre një 13-vjeçar

Gjashtë persona mbetën të plagosur gjatë një aksidenti mes dy makinave në rrugën nacionale Lushnje-Berat. Të plagosur kanë mbetur S.Ç, 73 vjeç, M.Ç, 50 vjeçe, E.Ç, 13 vjeç, L.Ç, 73 vjeçe, A.K dhe I.K, 51 vjeç. Për një prej të plagosurve u desh ndërhyrja e forcave zjarrfikësve dhe policisë, pasi kishte mbetur i bllokuar brenda makinës.

Sipas raportimeve, i plagosuri është dërguar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë për një mjekim më të specializuar. Ndërkohë që tre të plagosurit e tjerë ndodhen në reanimacionin e Spitalit të Lushnjes në gjendje të rëndë shëndetësore.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close