Lajme

Qyteti i Vlorës inaguron sallën më të re të kërcimit për të gjitha grupmoshat (Foto)

Qyteti i Vlores, inaguron sallen me te re te kercimit per te gjitha grupmoshat. E sjell si iniciative e dy vellezerve te njohur si vellezerit valltar çam. Ata rrefejne eksperiencen e tyre e cila sot i sjell qytetit nje salle kercimi per te gjitha moshat. E nisur si nje rrugetim qysh 7 vjec , plote 20 vite me te njejten deshire e pasion per vallen shqiptare. Mes rreshtash kujtojne profesorin e pare, Arjan Mehmetin, keshillat e te cilit ishin te vyera. Gurri Gjeci ishte profesori qe u dha doren drejt rritjes profesionale, duke u angazhuar ne shume skena brenda e jashte vendit.

Ndersa per 15 vite rrugetimi yne u udhehoq nga Prof. Halim Halimi,ku dhjetra cmime e vleresime ishin pjese e nje rrugetimi suksesi. Qindra pjesemarrje ne koncerte kombetare e nderkombetare duke shkembyer eksperience edhe me vendet fqinje. Sot, dy vellezerit Vlonjat u jane mirenjohes te gjitheve per durimi e keshillat. Ndersa mes krenarise pranojne se ky ambjent, shpresojne te percjelle ne breza dashurine per vallen, artin dhe kulturen tradicionale. P_E Group eshte vendi i duhur ne qytet ku duhet te rregjistroni femijet dhe shijoni magjine e tradicionales. Adrese: Shkallet e varrezave te Deshmoreve, ish Konsullata Italiane.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: