Lajme

Rama largon nga parlamenti Mimi Kodhelin dhe Fatmir Xhafajn, ja ku renditen

Partia Socialiste ka bërë publike listën e saj të kandidatëve për të shkuar në zgjedhjet e 25 Prillit. Sikurse vihet re nga renditja, në qarkun e Tiranës, emrat që me shumë mundësi do të mbeten jashtë listës fituese, janë Pandeli Majko, Mimi Kodheli dhe Fatmir Xhafaj.

Majko është renditur në vendin e 19, Mimi Kodheli në vendin e 21-të dhe Fatmir Xhafaj në vendin e 23-të. Kujtojmë se në zgjedhjet e vitit 2017, PS arriti të marrë një rezultat historik prej 18 deputetësh. Ndaj, është thuajse e pamundur që Majko, Kodheli dhe Xhafaj të jenë kandidatë fitues.

Megjithatë, duke qenë se listat janë gjysmë të hapura, nëse ata marrin një numër të lartë votash, duke kaluar kandidatët e tjerë, kanë ende shanse, por në realitet, mbyllja e karrierave të tyre në Kuvend, ësht tashmë thuajse e vulosur.

LISTA E PS:  Tiranë 1. Luljeta Bozo 2. Najada Como, 3. Ervin Bushati, 4. Ogerta Manastirliu, 5. Arben Ahmetaj, 6. Ulsi Manja, 7. Etilada Gjonaj, 8. Arben Pëllumbi, 9. Elisa Spiropali, 10. Belind Balluku, 11. Toni Gogu, 12. Etien Xhafaj, 13. Ermonela Felaj, 14. Xhemal Qefaliaj, 15. Fidel Ylli, 16. Klotilda Ferhati, 17. Alqi Bllako, 18. Eduart Shalsi, 19. Pandeli Majko , 20. Plarent Ndreca, 21. Mimi Kodheli, 22. Dallendyshe Bici, 23. Fatmir Xhafa, 24. Ylli Shehu, 25. Alfred Muharremi, 26. Romina Kuko, 27. Edmond Rushi, 28. Spartak Braho, 29. Klodeta Dibra, 30. Ornaldo Rakipi, 31. Bora Muzhaqi, 32. Eljo Hysko, 33. Vaid Shaba, 34. Kledina Skendo, 35. Halit Valteri, 36. Tahir Muhedini

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: