fbpx
Lajme

Rama shpërndan videon e mësuesit: Në spitalin covid kishte edhe ushqim të ngrohtë

Olsi Daizi, mësues është ndër pacientët që është transferuar në spitalin COVID-4 pas trajtimit në COVID-1. Në një video të shpërndarë nga kreu i qeverisë Edi Rama ai thotë se shenjat e para që kishte nga virusi ishte temperatura dhe kolla.  Gjatë qëndrimit në spital thotë se ka hasur shërbim të mirë nga ana e mjekëve. Daizi bën apel të gjithëve që të shmangin infektimin me virusin.

“Shenjat e para kanë qenë ishin temperaturë, kisha kollë, ndenja në shtëpi gati një javë, Mora 127 dhe u shtrova në spitalin Infektiv. Kam qëndruar tre ditë dhe pastaj kam kaluar te COVID-4. Aty kam bërë të gjitha analizat.

Ushqimi ishte i ngrohtë i mirë. Shërbimi ishte i mirë. Duhet të ruhemi. Unë mendova me pozitivitet  ndoshta dhe kjo më ka ndihmuar. Të paktën të bëjmë atë tonë“, shprehet ai.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button