Lajme

Rama takon deputetët: Bëhuni gati, do nisim punën për fitoren e zgjedhjeve të 2025

Kryeministri Edi Rama thirri deputetët socialistë në një takim për ti përcjellë mesazhin se duhet të nisin punën jo vetëm për shumicën në Kuvend por dhe në çdo nivel të ekzekutivit.

Kur ka vetëm pak javë që ka fituar mandatin e tretë, Rama u kërkon deputetëve të nisin punën për fitoren e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare, të 4 viteve më pas, ato të 2025.

Kjo është një 74 shumë domethënëse pas një mandati të dytë skajshmërisht të vështirë për shkak të tërmetit e pandemisë.

Ju kam mbledhur për ti përcjellë mesazhin për të qenë gati: Për të nisur qysh tani përgatitjen e fitores tjetër e të tjetrës më tej, në zgjedhjet e ardhshme vendore dhe ato të përgjithshme të vitit 2025, gati për të mbajtur me dinjititet përgjegjshmërinë e shumicës qeverisëse në Kuvend dhe në çdo nivel të ekzekutivit.

Nuk mund të mos komentonte listat e hapura që shkaktoi dhe një garë të brendshme brenda partisë.

“Gara e brendshme ka sjellë të mirat e saj por dhe dëme anësore që duhen analizuar me kujdes për të nxjerrë mësimet e duhura në këtë sistem të ri zgjedhor për ndeshjen tjetër pas 4 vitesh.

Gjynah që nuk mundëm të maksimalizojmë rezultatin final me + 4 mandate që kemi lënë rrugës për shkak të numrit të madh të votave të pavlefshme, të atyre që kanës zgjedhur 12 në Dibër, Shkodër, Tiranë e Elbasan por kanë gabuar në shënjimin e kandidatëve por nuk e bën më pak të , të atyre që kanës zgjedhur 12 në Dibër, Shkodër, Tiranë e Elbasan por kanë gabuar në shënjimin e kandidatëve por nuk e bën më pak të çmuar rimarrjen e 74 mandateve njësoj si 4 vite më parë”

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: