Lajme

Rrëzohen dy turistë holandezë në Malin e Çikës, transportohen me helikopter në spital

Dy turistë holandezë janë rrëzuar gjatë eksplorimit në Malin e Çikës në Dhërmi. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme, fatmirësisht pa viktima.

Raportohet se një prej turistëve ka thyer këmbën, ndërsa tjetri është në gjendje të mirë shëndetësore. Një helikopter i urgjencës ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka kryer transportimin e turistëve drejt spitalit të Vlorës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close