Lajme

Rrëzohet avioni ushtarak grek, humb jetën një 32-vjeçar i dyshuar shqiptar

Në afërsi të Kozanit është gjetur i pajetë 32-vjeçari Amar Ibrahimi, pjesë e forcave të ushtrisë greke.

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se i riu humbi jetën pasi avioni i tij u rrëzua një ditë më parë në malet e Zagorisë.  32-vjeçari dyshohet se është me origjinë shqiptare. Pritet ndërhyrja e forcave të tjera të ushtrisë për të nxjerrë edhe mbetjet e avionit që ishte stërvitor dhe përdorej nga baza ushtarake e Kozanit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: