Lajme

Rrëzohet nga shkallët e vilës ku o punonte, ndërron jetë punëtori shqiptar në Itali

Ngjarje tragjike në Itali. Ndërron jetë në vendin e punës një punëtor shqiptar.

Rasti u regjistrua në komunën Montecatini Val di Cecina në qytetin e Pizës.

Një shqiptar i cili po punonte në një vilë është rrëzuar nga shkallët dhe ka ndërruar jetë.

Trupi i pajetë i shqiptarit u gjet në këmbët e një shkalle dhe karabinierët e kompanisë Volterra (Pisa) po operojnë në vend dhe po përpiqen të rindërtojnë dinamikën e ngjarjes.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Ponteginori, brenda pronës Mocajo, një rezidencë e shekullit të tetëmbëdhjetë e shndërruar në një hotel luksoz.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close