LajmeTeknologji

Satelitët e Shqipërisë në Hapësirë, Rama publikon videon: Ja kur niset Albania 1

Pas deklaratës së pak ditëve më parë për dërgimin në Hapësirë të Satelitëve nga Shqipëria, shumë kanë qenë spektike. Megjithatë kryeministri Rama vazhdon ta promovojë këtë ide me anë të postimeve të tij të herë pas hershme. Kështu sot ai ka publikuar një video nga komunikimi me ekspertet e kontraktuar nga qeveria ku thekson se sateliti Albania 1 do niset në Mars drejt Hapësirës dhe Albania 2 në qershor të vitit të arshshëm.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close