Lajme

Sekretari organizativ i PD-së jep dorëheqjen

Sekretari Organizativ i Partisë Demokratike, Sahit Dollapi, vetëm dy javë pas përfundimit të zgjedhjeve ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Nuk dihet ende arsyeja e dorëheqjes së Dollapit, por kujtojmë se ai ka qenë një eksponent shumë i rëndësishëm në protestat e opozitës, muaj më parë.

Në një prej tyre ai pati dhe një përplasje të dhunshme me policinë, ku mori dëmtime në gju dhe shpatull. Por fill një muaj pas rikuperimit ai iu rikthye sërish protestave.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: