Lajme

Sekuestrohen 80 mijë euro/ Shkatërrohet grupi kriminal shqiptar në Itali, 14 të arrestuar

Një grup kriminal shqiptar është shkatërruar nga policia italiane, pasi një operacioni të mirë organizuar. Sipas mediave italiane, në pranga kanë rënë 14 persona, të cilët akuzohen për trafik të drogërave të forta, grabitje dhe dhunë.

Ndërkohë, janë sekuestruar edhe 80 mijë euro, të cilat dyshohet se janë përfituar nga shitja e kokainës dhe heroinës.

Grupi ishte i fokusuar kryesisht në rajonin e Lombardisë dhe Piemontes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close