Lajme

Shkaktoi aksidentin me 4 të pa jetë/ ‘Falet’ shoferi i kamionit, nga 110 vite burg do bëjë vetëm 10

Është dënuar vetëm me 10 vite burg shoferi i një kamioni që shkaktoi aksidentin, ku vdiqën 4 persona në një rajon të Kolorados.

Rogel Aguilera-Mederos, 26 vjeç, po ngiste një kamion më 25 prill 2019, kur u përplas me disa automjete të bllokuar në trafikun e qytetit. Përplasja shkaktoi një shpërthim zjarri që dogji makina dhe vdiqën katër persona.

Më shumë se dy vjet më vonë, Aguilera-Mederos, nga Teksasi , u dënua me 110 vjet burg nga gjykatësi, por pas një peticioni nga qytetarët dënimi është ulur. Shoferi i ka ka bërë gjithë testet e alkoolit dhe drogës dhe nuk i kanë dalë probleme. Shkaku i aksidentit kanë qenë frenat e kamionit. Ato nuk kanë mbajtur në momentin që janë shtypur. Për këtë është mbajtur edhe peticioni për të falur shoferin e kamionit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close