Lajme

Shkodër, Shpërthim tritoli në një lokal në (Emri i Pronarit)

Në Shkodër ka ndodhur një shpërthim tritoli në buzë të rrugës që të con në Malin e Shoshit, në lokalin që është në pronësi të shtetasit Gjin Guri. Ndërsa detajeve të mësuara, shpëthimi është kryer nga lëndë plasëse artizanale. Deri më tani nuk raportohet për të plagosur përveç dëmeve materiale. Policia ka arritur në vendngjarje dhe po merret me zbërthimin e ngjarjes.

Njoftimi i Plotë: Shkodër/ informacion paraprak Në sallën operative të DVP Shkodër është marë njoftim se në buzë të rrugës që të çon në Malin e Shoshit, Njësia Administrative Shosh, Bashkia Shkodër, në lokalin e shtetasit Gjin Guri, ka ndodhur një shpërthim i vogël, dyshohet nga lëndë plasëse (artizanale)

Nuk ka dëme në njerëz, vetëm dëme materiale. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë janë nisur për në vendngjarje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: