Lajme

Shoqërohen dy shoferë në Durrës

Dy shoferë janë ar restuar ditën e sotme në Durrës, pasi kanë qarkulluar të d ehur. Njëri prej tyre ka kundërshtuar policin, kurse tjetri ka qarkulluar pa patentë.

Njoftimi i policisë: Durrës/ Arrestohen në flagrancë 2 drejtues mjetesh. Oficerët e Policisë Gjyqësore pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës arr estuan në flagrancë shtetasin E. D., 33 vjeç, banues në Durrës, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë duke drejtuar mjetin tip “Renault”, në gjëndje të d ehur dhe ka kundërshtuar për shkak të detyrës punonjësit e Policisë.Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin E. S., 33 vjeç, banues në Durrës, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë në Krujë, duke drejtuar mjetin tip “Volksëagen”, në gjëndje të d ehur dhe pa leje drejtimi. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: