Lajme

Shqiptari kapet në Kakavijë

Në pikën e kalimit kufitar me Greqinë, në Kakavijë është arrestuar një shqiptar, i cili ishte në kërkim nga autoritetet e drejtësisë italiane. Gazetari i “ABC” në Gjirokastër Orges Sako raporton se sipas burimeve 35-vjeçari shqiptar me inicialet T.O. rezulton i d ënuar me 5 vite heqje lirie në Itali dhe me një g jobe financiare prej 50 mijë euro. Ai akuzohet për trafikim të sasive të mëdha të d rogës drejt Italisë. Policia greke bëri shoqërimin e tij drejt Janinës në pritje të ek stradimit të tij drejt Italisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close