Lajme

Shtatë të shoqeruar në Tiranë, policia jep detajet

Policia e Tiranës ka arrestuar shtatë persona gjatë orëve të fundit. Sipas uniformave blu të kryeqytetit të ar restuarit a kuzohen për vepra të ndryshme penale. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i plotë: Ar restohen në flagrancë 7 shtetas, për vepra të ndryshme p enale. Specialistët për H etimin e N arkotikëve bënë ar restimin në flagrancë të shtetasit Dh. Zh., 22 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga punonjësit e Forcës së Posaçme “Shqiponjat”, iu gjet dhe u sekuestrua një sasi me lëndë të dyshuar n arkotike ko kainë. Nga specialistët për H etimin e K rimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit H. K., 21 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet një a rmë e ftohtë (dorezë metalike), e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Specialistët për H etimin e K rimit në Komisariatin e Policisë Nr. 4 bënë ar restimin në flagrancë të shtetasit L. H., 38 vjeç, pasi ka ushtruar d hunë fizike dhe ps ikologjike ndaj motrës së tij. Nga specialistët për H etimin e K rimit në Komisariatin e Policisë Nr. 3 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit R. L., 19 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale ”Vjedhja”, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar iu gjet një a rmë e ftohtë (dorezë metalike), e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

-E. A., 26 vjeç dhe A. Rr., 41 vjeç, pasi u kapën në flagrancë duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të d ehur;

-A. I., 29 vjeç, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë e ka dënuar me 6 muaj b urg, për veprën p enale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”. Më datë 28.02.2021 u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe po punohet për kapjen e shtetasve R. H., 20 vjeç dhe R. L., 19 vjeç, pasi për motive të dobëta, kanë g oditur me sende të forta shtetasin A. Zh., 21 vjeç, i cili pasi mori ndihmën mjekësore në spital, u largua për në banesë. Më datë 28.02.2021 u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe po punohet për kapjen e shtetasit në kërkim I. A., 25 vjeç, sepse në rrugën “Irfan Tomini”, për motive të dobëta, ka goditur me një mjet prerës (t hikë), shtetasin M. M., 19 vjeç, i cili ndodhet në spital, jashtë r rezikut për jetën. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: