Lajme

Si nisi kônflikti i çifti? Flet shoku i Klinton Pirës: Në telefonin e 31-vjeçares erdhi një mesazh

Kr imi i dyfishtë tro nditi kryeqytetin, pasditen e së shtunës, ku 26-vjeçari nga Dibra, Klinton Pira vr au të dashurën e tij me shtetësi ganeze, 31-vjeçaren Jawsackie Jaboah, e njohur si Mili. I riu ishte zhvendosur prej vitesh në zonën e ‘Don Boskos’ në Tiranë, ndërsa 3 vitet e fundit kishte emigruar në mënyrë të paligjshme në Angli.

Një shok i tij, i ftuar në emisionin “Shqipëria Live” ka zbuluar shkakun e konf liktit që degradoi në vr asjen e shtetases ganeze dhe më pas vetëv rasjen e të riut. Ai thotë se ishte një mesazh që ka ardhur në telefonin e vajzës nga ish-i dashuri i saj, që ka iniciuar konf liktin, duke shtuar se ai njihej si ‘djali i mirë i Don Boskos’, sepse nuk kishte shfaqur asnjëherë shenja agr esiviteti apo dh une.

“Para se të shkonin në hotel kanë ndaluar në një market dhe kanë blerë një th ikë për të prerë ushqimet, që më pas është bërë edhe ar ma e kr imit. Shkak për ngjarjen është bërë një mesazh që ka ardhur në telefonin e Milit, nga një lidhje e mëparshme.

Më është thënë se ka pas raste që ata ndërprisnin kontaktet dhe Klintoni e vuante këtë pjesë, e rrezatonte stresin dhe vuajtjen që kishte dhe kur fliste me Milin rrezatonte buzëqeshje dhe mirësi.

Klintoni nuk ka qenë asnjëherë agr esiv, nuk ka bërë një sherr në jetën e vet dhe dhe njerëzit e quanin si ‘djalin e mirë të Don Boskos’. Ishte hera e parë që Klintoni vinte në Shqipëri që prej ikjes ilegalisht në Angli dhe me Milin kishin në plan që ata të martoheshin dhe të rrinin disa muaj në Shqipëri. Dhe me sa më është thënë Mili kishte prerë një biletë vetëm ardhje, nuk kishte kthim.

Në dijeninë time ka qenë debati i parë që ka kaluar deri në dh unë. Vetëm nëna dhe familja e tij e dinte që ai kishte ardhur në Shqipëri. Familja mendonte se Klintoni ishte në lidhje me Milin sa për letra, ndërsa ne të rinjtë që bisedonin me njeri-tjetrin dhe jemi më mendje hapur e konfirmonte se ishte një lidhje dashurore”, tha shoku i tij.

I tro nditur nga ngjarja e rëndë, shoku i tij rrëfen momentin kur ka marrë vesh vr asjen e shokut të tij.

“U shokova dhe nga mënyra si u lajmërova se ishte një mik i imi që më merr në telefon dhe më pyet nëse e njeh këtë person, por në dijeninë time ai ishte ende në Londër. Ai më tha direkt që ka ndërruar jetë. Për mua ishte shumë e rëndë”, tha i riu. / TCH

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close