Lajme

Situata politike/ Lulzim Basha mbledh aleatët në selinë blu, në takim edhe aktivisti amerikan

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur në selinë blu aleatët e djathtë. Gazetari i Report Tv Elis Memelli raporton se në fokus të diskutimeve është situata politike në vend. Në fokus të mbledhjes janë zhvillimet politike dhe vendimet për aksionin opozitar.

Mësohet se në takim me aleatët e djathtë është edhe David Philips, aktivist i të drejtave të njeriut.

Fillimisht Philips ka konsumuar kafe me liderit demokrat Lulzim Basha ku është kanë diskutuar mbi situatën politike në vendin tonë.

lajm në përditësim…

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close