Lajme

S’ju ndalua policisë në Fier, 32 vjeçarin e kapin në Rrugën e Elbasanit në Tiranë

Një 32 vjeçar është arrestuar mbrëmjen e të shtunës, 13 gusht 2022,  në kryqëzimin e rrugës “Mustafa Matohiti” me Rrugën e Elbasanit pas informacionit se me makinën e tij Benz nuk kishte ndaluar në pikat e kontrollit

Gjatë verifikimit të dokumenteve, ka rezultuar se mjeti që drejtonte shtetasi P. S. ishte shpallur në kërkim nga DVP Fier, pasi nuk i ka ndaluar shërbimeve të Policisë, në pikat e kontollit.

Pas kryerjes së testit të alkoolit, shtetasi P. S. ka rezultuar se drejtonte automjetin, në gjendje të dehur, dhe me qëllim shmangien e procedurave ligjore dhe shoqërimin në komisariat, ka kundështuar punonjësit e Policisë dhe ka tentuar t’i korruptojë, duke iu ofruar një shumë parash, informoi policia e Tiranës.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit P. S., për veprat penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”, “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close