Lajme

“Skifterat” bëjnë kèrdinë në supermarkete, i fusin produktet në çantë (VIDEO)

Rastet e vjèdhjeve në supermarkete janë kthyer në shqetèsim për pronarët dhe menaxherët e këtyre subjekteve. Gazetarja e Fax News, Fjona Çela, ka qenë në njërin prej marketeve në kryeqytet, ku përmes kamerave të sigurisë, janë evidentuar raste të vjèdhjes së produkteve ushqimore.

Duket se jo vetëm produktet ushqimore janë në shènjestër të këtyre personave, pasi kamerat kanë fokusuar edhe momentin e vjèdhjes së mjeteve që shërbejnë për transport. Sipas pronarëve, fenomeni i përhapjes së vjèdhjeve është shtuar me shpejtësi, vecanërisht pas hyrjes së emigrantëve irakene, siriane e palestineze në shtetin Shqiptar. Për pòlicinë duket se këto raste janë thuajse të papërfillshme. Asnjë identifikim autorësh nuk është arritur, edhe pas denòncimit të rasteve me fakte reale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close