Lajme

“Sokol Guga, mbledh për Shën Terezën Presidentët e Shqiperisë dhe Kosovës”

Producenti i njohur Sokol Guga vjen kete here ne edicionin e dyte te spektaklit “Shen Tereza, shqiptarja e gjithe botes” i cili do te realizohet ne Shkup. Spektakli duket se ka marre forme dhe se producenti e stafi i tij jane drejt finalizimit te ketij eveninenti madheshtor kushtuar Nene Terezes.

Ne postimet qe Guga ka shfaqur here pas here ne rrjetet e tij sociale, ai eshte pare i fotografuar me ish Presidentet e Republikes duke ndare me te gjithe ndjekesit e tij te ftuarit speciale te mbremjes.Presidenti Bamir Topi, Alfred Moisiu, Presidenti i Kosoves Fatmir Sejdiu e Atifete Jahjaga do ti bashkohen Guges ne kete sipermarrje jo te lehte qe ai po organizon ne Shkup.

Nuk dihet ende se cfare qellimi kane te ftuarit, por nje gje eshte e sigurt qe spektakli “Shen Tereza, shqiptarja e gjithe botes” eshte spektakli me i madh ne rajon kushtuar Shenjtores se madhe.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close