Lajme

Sot dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane, ja si të zbuloni nëse jeni fatlumi

Dalin sot përgjigjet e aplikimeve për Lotarinë Amerikane. Të gjithë ata që kanë aplikuar në orën 18:00 mund të kontrollojnë nëse janë përzgjedhur nga lotaria amerikane apo jo.

Ju mund të kontrolloni në faqen e internetit të E-DV https://dvprogram.state.gov/ duke filluar nga dita e sotme në orën 18:00, duke klikuar mbi butonin check status dhe vendosur kodin tuaj unik që keni marrë gjatë aplikimi.

Të regjistruarit e DV-2022 do të kenë mundësinë të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrim duke kontrolluar në formatin on-line “Kontrollin e Statusit të të Regjistruarve” në faqen zyrtare të E-DV-së.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: