Lajme

Stuhia “Carmel” po vjen! Ku pritet të godasë, a rrezikon Shqipëria?

Moti pritet të përkeqësohet me shpejtësi në orët në vijim, pasi stuhia “Carmel” do të godasë vendin në fundjavë, me reshje të dendura shiu dhe stuhi, reshje bore dhe erëra të furishme.

Shërbimi Meteorologjik Kombëtar (EMY) ka lëshuar buletinin urgjent se moti i keq do të prekë Mesdheun juglindor.

Priten reshje të dendura shiu, stuhi të forta, erëra të forta dhe lartësi të konsiderueshme dallge. Sot gjatë ditës parashikohen reshje të dobëta lokale dhe mjaft të shpërndara në Egjeun qendror dhe jugor.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close