fbpx
Lajme

Sulmi me armë ndaj Dyrmishit, shoqërohet në polici djali i ish-ministrit Lefter Koka

Është shoqëruar në polici djali i ish-ministrit Lefter Koka. Arbi Koka akuzohet se është autori i sulmit me armë që u bë ndaj kryetarit të Këshillit Bashkiak të Durrësit, Ani Dyrmishit.

Sulmi me armë ndodhi mbrëmjen e 15 tetorit, teksa policia raportoi se ishte qëlluar drejt një automjeti që qëndronte i parkuar. Pas hetimeve rezultoi se makina tip “Volswagen” ishte në emër të 29-vjeçarit me inicialet I.B., por që përdorej nga Dyrmishi.

29-vjeçari është shoferi i Drejtorit të Hekurushave. Vetë Dyrmishi ka pranuar se është qëlluar ndaj makinës së tij, por ka mohuar që ngjarja të ketë lidhje me personin e tij. Ai është shprehur se nuk ka asnjë lloj konflikti as personal dhe as për shkak të detyrës, dhe se lëviz i lirë dhe i qetë në gjithë qytetin e Durrësit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button