Lajme

Tentoi duke përplasur me mjet një shtetas, shoqërohet 67-vjeçari nga Mirdita

Mirditë , Tentoi të v riste një shtetas duke e p ërplasur me automjet, a rrestohet në flagrancë nga Policia. Specialistët e H etimit të K rimit në Komisariatin e Policisë Mirditë, a rrestuan në flagrancë shtetasin D.D.,67 vjeç, banues në Mirditë.

Ky shtetas, me vetëgjyqësi, duke pretenduar mbi pronësinë e tokës, ku një kompani kryente punime ,në aksin rrugor Rrëshen- Rubik , ka tentuar të v rasë duke e p ërplasur me automjetin e tij punonjësin e kësaj kompanie shtetasin N .H.,banues në Kukës. Shtetasi N.H.,pas mjekimit të marrë në spital është larguar në banesë.

Materialet h etimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprat p enale “V rasje me dashje, e mbetur në tentativë ” dhe ” V etëg jyqësia”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: