Lajme

Tërmet në Greqi, lëkundjet ndjehen dhe në disa qytete të Shqipërisë, përfshirë Vlorën

Nga të dhënat mësohet se tërmeti ka epiqendër zonën e Selanikut dhe pati një magnitudë prej 6.9 të shkallës Rihter. Thellësia e ulët e tij, vetëm 2 kilometra bëri që lëkundjet të ndjehen edhe në zonat përreth, përfshirë edhe Shqipërinë. Lëkundjet e këtij tërmeti u ndjenë dhe në qyetetin e Vlorës ku duhet theksuar se zgjatën për shumë sekonda!  Tërmeti ndodhi në orën 11:16 dhe epiqendrën e pati 24 kilometra në veriperëndim të qytetit Larisa.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: