fbpx
Lajme

Tiranë/ E kishin kthyer qendrën e masazhit në vatër fitimi, shoqërohet menaxheri

Një tjetër rast i shfrytëzimit të p rostitucionit në qendrat e masazhit është zbuluar në Tiranë, në zonën e Don Boskos. Në bazë të provave të grumbulluara, si rezultat e një pune disamujore, u kap dhe u vu në p ranga menaxheri i qendrës së masazhit,  shtetasi K. Sh., 28 vjeç, banues në Tiranë, si dhe u shpall në kërkim pronari i kësaj qendre, shtetasi E. Sh., 23 vjeç.

Ndërkohë që janë proceduar penalisht dhe 4 shtetase, të cilat ushtronin p rostitucion në këtë qendër masazhi. Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, rekrutonin femra nëpërmjet rrjeteve sociale, me pretendimin për t’i punësuar si masazhatore dhe më pas i detyronin ato që t’iu ofronin klientëve të qendrës së masazhit edhe shërbime s eksuale. Klientët e kësaj qendre bënin pagesa për dy shërbime dhe përfitimet ndaheshin ndërmjet administratorit dhe punonjëseve që kryenin këto shërbime.

Njoftimi i plotë i Policisë: G oditet një tjetër rast i veprimtarisë k riminale në fushën e shfrytëzimit të p  rostitucionit dhe përshtatjes së ambienteve për p rostitucion. Vihet në p ranga menaxheri i një qendre masazhi dhe shpallet në kërkim pronari i saj, për shfrytëzim p rostitucioni dhe për përshtatje të qendrave të masazheve për shfrytëzim p rostitucioni. Procedohen penalisht dhe 4 shtetase, për veprën penale “P rostitucioni”.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, pasi kishin siguruar të dhëna në rrugë operative se në rrugën “Don Bosko” disa shtetase shfrytëzoheshin për pr ostitucion nga menaxheri dhe pronari i një qendre masazhi, kanë organizuar punën për të dokumentuar veprimtarinë k riminale të këtyre shtetasve.

Në bazë të provave të grumbulluara, si rezultat e një pune disamujore, u kap dhe u vu në pranga menaxheri i qendrës së masazhit,  shtetasi K. Sh., 28 vjeç, banues në Tiranë, si dhe u shpall në kërkim pronari i kësaj qendre, shtetasi E. Sh., 23 vjeç.

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, rekrutonin femra nëpërmjet rrjeteve sociale, me pretendimin për t’i punësuar si masazhatore dhe më pas i detyronin ato që t’iu ofronin klientëve të qendrës së masazhit edhe shërbime s eksuale. Klientët e kësaj qendre bënin pagesa për dy shërbime dhe përfitimet ndaheshin ndërmjet administratorit dhe punonjëseve që kryenin këto shërbime.

Në vijim të veprimeve u proceduan penalisht edhe 4 shtetase të punësuara në këtë qendër, për veprën penale “P rostitucioni”. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button