Lajme

Tjetër tërmet në Shqipëri /Ja ku ishte epiqendra

Lëkundjet sizmike vazhdojnë në vendin tonë. Pas tërmetit 4.1 të shkallës Rihter që u regjistrua pasditen e djeshme rreth orës 16:08 minuta me epiqendër në Bulqizë, goditje janë regjistruar edhe ditën e sotme.

Në mesnatë ka pasur një tjetër lëkundje po në Bulqizë. Fatmirësisht goditja ka qenë me magnituidë të vogël 2.5 me thellësi 8 km.

Në mëngjes në orën 07:25 minuta është regjistruar një tjetër tërmet në fshatin Kurbnesh në Lezhë me magnitudë 2.3 të shkallës Rihter dhe thellësi 19 km.Nuk raportohet për dëme materiale.abcnews

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: