Lajme

Turistët aksidèntòhen me “Benzin” me qira në Berat

Një aksident ka ndodhur rreth orës 20:00 në aksin rrugor Berat- Poshnjë.  Dy mjete janë përplasur njëri me tjetrin. Të dy mjetet tip “Benz”  me targa AA 180 TK si dhe tjetri  me targa AB 707 CY janë përfshirë në aksident.

Mjeti me targa AB 707 CY ishte marrë me qira dhe në të ishte një çift i huaj. Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë një parakalim i gabuar i makinës së turistëve të huaj ku më pas është përplasur me makinën që i vinte përball. Fatmirësisht nga ky aksident nuk ka pasur të plagosur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: