Lajme

U gjet në liqen, ja dy personat që kërkohen

Një kartëvizitë e hotelit e gjetur në xhepin e rrobave të v iktimës, është kthyer në çelësin e zbardhjes së ngjarjes, që tashmë është cilësuar si v rasje. Burime zyrtare pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë kanë bërë me dije se viktima, 25-vjeçari Fridman Xhaferraj, i cili u gjet në rezervuarin e Gjançit në Korçë, ka pasur një të çarë në kokë prej 5 centimetrash, nga e cila ka gjetur edhe v dekjen. Dyshimet e para bëjnë fjalë se kjo e çarë është shkaktuar me mjet të mprehtë, që është edhe a rma e k rimit, edhe pse nuk është gjetur ende.

H etimi Burime zyrtare kanë dhënë detaje lidhur me dinamikën e ngjarjes së vr asjes së Xhaferrajt.  Sipas h etimeve, ai ka qenë i shoqëruar nga Lulëzim Spahia, person tashmë i shpallur në kërkim dhe një person tjetër i moshuar, i paidentifikuar nga ana e policisë.

Të tre personat mësohet se në datat 25, 26 dhe 27 maj janë strehuar në një prej hoteleve në periferi të qytetit të Korçës. Policia ka shkuar te hoteli, pasi në xhepin e pantallonave të v iktimës janë gjetur kartëvizitat e hotelit në fjalë.

Nga h etimet mësohet se në datën 24 maj, vi ktima Fridman Xhaferraj dhe i shpalluri në kërkim Lulëzim Spahia, janë takuar fillimisht në Elbasan, e më pas kanë udhëtuar drejt qytetit të Korçës, ku kanë qëndruar së bashku për katër ditë. Së bashku me Xhaferrajn dhe Spahinë, në hotel me ta, ka qëndruar edhe shtetasi me iniciale K.B., i dyshuar edhe ky nga policia për veprën p enale të ‘v rasjes me dashje’.

Prokuroria ka bërë të ditur gjithashtu se Lulëzim Spahia në datën 21 maj, është shpallur në kërkim nga Gjykata e Durrësit, si i dyshuar për v eprën p enale “Prodhim dhe s hitje e n ark otikëve” e kryer në bashkëpunim. Po të njëjtat burime thonë se policia për momentin nuk ka asnjë të dhënë për vendndodhjet apo lëvizjet e v iktimës dhe dy të njohurve të tij, tashmë në pozicionin e të dyshuarve.

V rasja V iktima Fridman Xhaferraj është gjetur nga një banor i zonës, i m bytur në rezervuarin e Gjançit, më 13 qershor. Sipas h etuesve, në momentin që trupi u gjet në bregun e rezervuarit, kishte duart e lidhura dhe h ematoma të shumta, ç’ka ngriti menjëherë dyshimet se kjo ngjarje ishte një k rim, duke përjashtuar pistat për ngjarje a ksidentale apo v etëv rasje.

Ekspertiza m jekoligjore ka bërë të mundur edhe përcaktimin e kohës se kur ka ndodhur v rasja. Sipas raportit, bëhet fjalë për një k rim të ndodhur rreth një javë më parë, ndërsa v rasja ka ndodhur në një zonë tjetër. /TIRANA TODAY

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: