Lajme

U kap me mbi 22 kg kokainë, dënohet në Itali 32-vjeçari shqiptar

Një 32-vjeçar shqiptar është dënuar me 8 vite e 6 muaj burg në Itali, pasi është shpallur fajtor për trafik të kokainës.

Më 11 janar të vitit të kaluar autoritetet italiane kapën një sasi prej 22 kg kokainë, por nuk ishin të sigurt nëse i përkisnin 32-vjeçarit.

Masa e dënimit e vendosur nga Gjykata e Riminit vjen pas verifikimit se pronari i 14 kg kokainë dhe 8.5 marjuanë është shqiptari.

Sipas aktakuzës, 32-vjeçari do të kishte disponueshmërinë totale të shokut të tij, duke organizuar takimet për “dorëzimin” e drogës. Fakti që dërgesat ishin të rregullta dhe të përpikta, “profesionalizmi” i shfaqur nga shqiptari u konsideruan “elemente provuese për rrezikun e përsëritjes së krimeve të të njëjtit lloj”, ndaj gjykata i dha dënimin me 8 vite e 6 muaj burg.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close