Lajme

U mbyt teksa peshkonte në Liqenin e Prespës, gjendet trupi i punonjësit

Është gjetur pas shumë orësh kërkime, trupi i pajetë i 45-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Prespës teksa peshkonte. Trupi i Stavri Vasilovskit është gjetur nga polumbarët. Mësohet se ai ishte punonjës i Bashkisë së Pustecit.

“Korçë/Informacion paraprak. Më datë 05.09.2021, në orët e para të mëngjesit, jemi njoftuar se në liqenin e Prespës, shtetasit S. V., 45 vjeç, i cili kishte dalë gjatë mbrëmjes për të peshkuar, si pasojë e dallgëve të forta të liqenit, i është përmbysur varka dhe dyshohet se mund të jetë mbytur.

Është bërë njoftimi dhe pritet ardhja e polumbarëve, për të kryer kërkimet e nevojshme. Shërbimet e Policisë Kufitare dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje ku po punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: