Lajme

Vdes shqiptari në Gjermani, bie nga skela ku po punonte (EMRI)

Një shqiptar ka humbur jetën në Gjermani pasi dyshohet se është rrëzuar nga skela duke punuar.

Viktima është 30-vjeçari nga Dibra, Ijon Bushi, i cili ndodhej prej disa muajsh në emigrim pë të ndihmuar familjen. Mësohet se ai ishte pa dokumente dhe punonte në të zezë në një firmë turke.

I riu ishte djalë i vetëm në një familje me 6 motra dhe jetonte vetëm me nënën, pasi motrat i kishte të martuara.

Shqiptarët e diasporës kanë mbledhur menjëherë një shumë prej 20 mijë eurosh që trupi i tij të vijë në Shqipëri.

Trupi i tij do të varroset në vendlindje, si dhe nga shumat e mbledhura jane siguruar dhe  disa ndihma për nënen e tij.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close