Lajme

Vëllezërit Myslimi dalin me pranga nga Gjykata, familjarët thirrje policisë: Ndyrësira, merrni gjyqtarin )VIDEO

Pas përfundimit të seancës gjyqësore të 3 vëllezërve Myslimi në Vlorë, është raportuar një incident. Mësohet se familjarët e vëllezërve u kanë bërë thirrje policisë.

Kundër vendimit të Gjykatës, ata ulërisnin: “O plehra lërini. Çfarë kanë bërë ore?! Merrni gjyqtarin o ndërësira, e ka gjyqtari vendin aty.”

Një ditë më parë, vëllezërit d hunuan gjyqarin Arliqe Basho, pasi sipas tyre favorizonte pronarin e dytë të pronës. Sot Gjykata vendosi b urg për njërin nga vëllezërit, dy tjerët arrest shtëpie.

Pas përfundimit të gjyqit, për d hunën e ushtruar ndaj gjyqtarit të Vlorës, Arqile Basho, reagoi familja e njërit prej autorëve. Ka qenë vajza e Fatos Myslimit që ka folur për mediat. Ky i fundit u la në b urg, por sipas vajzës së tij, ka qenë xhaxhai i saj që ka ushtruar d hunë ndaj Bashos.

“Sapo ka përfunduar seanca gjyqësore pasi u është rrëmbyer prona nga na e gjyqtarit Arqile Basho. Gjatë gjykimit ka pasur shtrembërim të fakteve. Është ngatërruar personi që duhet të qëndronte në burg. Elmaz Myslimi është personi që ka prekur gjyqtarin dhe kanë mbajtur gabimisht Fatos Mylsimin që nuk e ka prekur fare me dore. Elmaz Myslimi ka pasur rasport mjekësor.

Jam vajza e një prej vëllezërve të arrestuar, problematika jonë fillon nga 2010, ku kemi lidhur kontrata me dy kompani, pronari i njërës prej tyre është këshilltar bashkiak, dhe ka mbajtur poste drejtuese në Vlorë.

Problematika jonë nuk lidhet vetëm me pronën në fjalë, pronat janë shitur në disa pronarë të ndryshëm, prej vitesh jemi endur nëpër gjyqe, në 2019 Gjykata e Apelit na ka dhënë të drejtë, zoti Basho ka dalë mbi vendimin e apelit, duke i dhënë të drejtë këtyre kompanive.

Jam e gatshme që kjo çështje të ndiqet nga SPAK, unë mendoj se gjyqtari është duke bërë korrupsion, ne kemi qenë pronar të truallit, firma nuk ka si mund të shesë hyrjet tona, që janë të caktuara në kontratë. Ky është rast flagrant i korrupsionit që është bërë nga ky gjyqtar”, tha ajo.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close