fbpx
Lajme

Verë e dytë, pushuesit rikthehen në plazh

Brigjet e Adriatikut por jo vetëm duket se po shijojnë një verë të dytë. Kjo, jo vetëm për shkak të temperaturave por edhe të pushuesve të cilët duket se i janë rikthyer plazheve, edhe gjatë ditëve të javës. Disa prej frekuentuesve të plazhit të Durrësit vlerësojnë qetësinë, pastërtinë e rërës dhe ujit, shërbimin e lokaleve, por nuk ngurrojnë të shprehen se natyra po i shpërblen pas ankthit dhe frikës që Durrësi përjetoi me tërmetin e një muaji më parë. Ka edhe nga ata pushues që pushimet në këtë periudhë të viti i kishin planifikuar për të shmangur mbipopullimin dhe mungesën e pastërtisë që mbizotëron në muajt korrik dhe gusht. Temperatura të tilla do të mbizotërojnë edhe gjatë kësaj jave, duke ftuar akoma më shumë pushues në bregdet.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button